Premiership: Bournemouth, Chelsea, City i Liverpool uvjerljivi

Favoriti nisu imali problema.

Novih šest utakmica 12. kola engleskog Premiershipa je iza nas, a favoriti nisu imali problema.

Bournemouth je na domaćem Vitality Stadium sa 4:0 srušio Huddersfield, a junak domaćina bio je Wilson, koji je postigao hat-trick. U 26. minuti iskoristio je korner Ibea i glavom zabio za 1:0, da bi samo pet minuta kasnije nakon ubačaja Surmana iz slobodnog udarca povisio na 2:0. Cijelo drugo poluvrijeme gosti su igrali s igračem više jer je Francis u četvrtoj minuti sudačke nadoknade zaradio drugi žuti karton. No, Arter i Wilson su s nova dva gola dodatno deklasirali goste i postavili konačnih 4:0.

S identičnih 2:0 Burnley je pobijedio Swansea. U 29. minuti Brady je centrirao, a Cork glavom zabio za prednost domaćina, a Barnes je 11 minuta kasnije s ruba kaznenog prostora uz pomoć grede potvrdio pobjedu Burnleyja.

Everton je na gostovanju kod Crystal Palacea remizirao 2:2, a Nikola Vlašić ponovno se nije našao u zapisniku. Već u drugoj minuti McArthur je zabio za 1:0, no samo četiri minute kasnije Leighton Baines iz kaznenog udarca izjednačuje. U 35. minuti Ward je prizemno centrirao, a Zaha vratio domaćina u vodstvo, no u sudačkoj nadoknadi Niasse je iskoristio Sigurdssonovu loptu i donio bod gostima.

Manchester City nastavio je pobjeđivati, ovaj put s 2:0 u gostima je srušen branitelj naslova Leicester. U posljednjim trenutcima prvog dijela Sterling je napravio dvostruko proigravanje s De Bruyneom, koji je pronašao Davida Silvu, a ovaj prizemnim centaršutem pronašao Jesusa, koji zabija za 1:0. Pobjedu Građana potvrdio je De Bruyne udarcem s 20 metara u 49. minuti.

Liverpool je s 3:0 pobijedio Southampton na Anfieldu, u susretu u kojemu je Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta. Igrač utakmice bio je Mohamed Salah, koji je zabio oba gola u prvom dijelu, dok je Coutinho postavio konačnih 3:0 u 68. minuti.

Mourinhov Chelsea sa čak 4:0 deklasirao je WBA u gostima. U 17. minuti Alvaro Morata nakon odbijene lopte zabio je za prednost Plavaca, a samo šest minuta kasnije Španjolac je petom fantastično pronašao Hazarda, koji je zaobišao golmana i povisio na 2:0. U 38. minuti Cesc Fabregas izveo je slobodni udarac, a Alonso zabio za 3:0, dok je konačni rezultat postavio Hazard nakon još jedne asistencije Fabregasa u 62. minuti. Današnji dan zaključit će Manchester United i Newcastle susretom u 18:30 sati.

Premiership, 12. kolo:

Bournemouth 4:0 Huddersfield (Wilson 26., 31., 84., Arter 70.)

Burnley City 2:0 Swansea City (Cork 29., Barnes 40.)

Crystal Palace 2:2 Everton (McArthur 2., Zaha 35. / 6. – 11m Baines, 45+1. Niasse)

Leicester 0:2 Manchester City (45. Jesus, 49. De Bruyne)

Liverpool 3:0 Southampton (Salah 31., 41., Coutinho 68.)

West Bromwich Albion 0:4 Chelsea (17. Morata, 23., 62. Hazard, 38. Alonso)