Premiership: Bournemouth nakon preokreta šokirao Arsenal!

Topnici su doživjeli neočekivani poraz.

Nogometaši Arsenala neočekivano su poraženi od 17. momčadi engleskog Premiershipa. Bournemouth je na domaćem Vitality Stadium nakon preokreta upisao 2:1 pobjedu, kojom je skočio na čak 13. mjesto.

Adam Smith otvorio je utakmicu udarcem pored gola u četvrtoj minuti, a na drugoj strani Maitland-Niles je u 11. minuti pogodio gredu. U 36. minuti Welbeckov udarac obranio je Begović, a u istom napadu Mustafi je glavom pucao pored gola.

U nastavku, Topnici do vodstva dolaze u 52. minuti. Alex Iwobi je prizemno centrirao, a Hector Bellerin zabio za vodstvo Wengereove momčadi. Međutim, u svega četiri minute domaćini postižu dva pogotka. Prvo je Ryan Fraser centrirao, a Wilson iskoristio pogrešno istrčavanje Petera Cecha i zabio za izjednačenje, da bi Ibe samo četiri minute kasnije nakon povratne lopte Wilsona preokrenuo i donio pobjedu domaćinu. 23. kolo će međusobnim susretom zaključiti Liverpool i Manchester City.