Premiership: Brighton i Bournemouth remizirali na otvaranju 2018. godine

Otvoreno je novo kolo engleskog Premiershipa.

Odigrana je prva utakmica engleskog Premiershipa u novoj, 2018. godini, a čast da ju otvore imali su nogometaši Brightona i Bournemoutha. Susret je pred 20 152 gledatelja završio neodlučeno, 2:2.

Već u petoj minuti domaćin je poveo. Izquierdo je s lijeve strane centrirao, a Knockaert zabio za 1:0. Mogao je Murray povisiti na 2:0 u 28. minuti, no Begović je upisao veliku obranu. Kazna je stigla samo pet minuta kasnije kada nakon kornera Ibea, Steve Cook glavom izjednačuje. Do odmora su oba golmana upisala po obranu, Ryan na udarac Danielsa, a Begović nakon pokušaja Izquierda.

Već u trećoj minuti nastavka Izquierdo je upisao još jednu asistenciju, a Murray vratio Brighton u vodstvo i postavio rezultat od 2:1. Već u idućem napadu gosti su mogli izjednačiti, no udarac Ibea obranio je Ryan, ali u 80. minuti nakon komične situacije nakon kornera Wilson je izjednačio i donio bod gostima.