Premiership: Brighton, Burnley i Huddersfield upisali minimalne pobjede

Odigrano je pet utakmica 11. kola engleskog Premiershipa, a strijelci nisu bili previše raspoloženi, jer je u četiri susreta palo svega četiri pogotka.

Jedinu golijadu vidjeli su gledatelji na Bet365 Stadium gdje je Stoke City remizirao s Leicesterom 2:2. Poveli su gosti nakon kornera Maguiera u 33. minuti. Najbolje se snašao Iborra i zabio za 1:0. Samo šest minuta kasnije Choupo-Moting fantastičnom loptom pronašao je Shaqirija, koji izjednačuje, no vodstvo Lisicama vraća Riyad Mahrez, koji je u 60. minuti iskoristio loptu Ndidija i iz skoro mrtvog kuta zabio za 2:1. Ipak, u 73. minuti Shaqiri je izveo korner, a Peter Crouch glavom donio bod Stokeu.

Huddersfield je, unatoč igraču manje, uspio svladati WBA. Završilo je 1:0, a gol vrijedan tri boda postigao je van La Parra u 44. minuti nakon Maloneovog proigravanja. U 57. minuti drugi žuti karton dobio je Schindler, no gosti nisu uspjeli izjednačiti.

Još tri minimalne, ali gostujuće 1:0 pobjede, vidjeli smo u preostale dvije utakmice. Burnley je pobijedio Southampton pogotkom Vokesa glavom nakon centaršuta Gudmundssona devet minuta prije kraja, a Brighton je pobijedio Swansea istim rezultatom zahvaljujući golu Murrayja nakon centaršuta Knockaerta u 29. minuti. Bournemouth je pogotkom Cooka u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena srušio Newcastle, a kasnije danas igraju West Ham i Liverpool.

Premiership, 11. kolo:

Stoke City 2:2 Leicester City (Shaqiri 39., Crouch 73. / 33. Iborra, 60. Mahrez)

Huddersfield 1:0 West Bromwich Albion (van La Parra 44.)

Southampton 0:1 Burnley (81. Vokes)

Swansea 0:1 Brighton (29. Murray)

Newcastle 0:0 Bournemouth (90+2. Cook)