Premiership: Brighton šokirao Arsenal!

Topnici su upisali iznenađujući poraz.

Brighton je priredio pravu senzaciju u 29. kolu engleskog Premiershipa. Na svom Amex Stadium s 2:1 srušio je Arsenal i skočio na deseto mjesto.

Sva tri gola pala su u prvom dijelu. Već u sedmoj minuti Duffy je izveo korner, a Dunk zabio za 1:0. U 26. minuti Gross je s desne strane centrirao, a Murray glavom povisio na 2:0, da bi u samom smiraju prvog dijela, u 43. minuti, Granit Xhaka nakon povratne lopte Iwobija pronašao Aubameyanga, a Gabonac atraktivno petom smanjuje na 2:1.

Unatoč pritisku Topnika u nastavku, rezultat se više nije mijenjao i domaćin je upisao ogromnu pobjedu. Wengereova momčad trenutno se nalazi na šestom mjestu i mjesto u Europskoj ligi ugroženo joj je od sedmoplasiranog Burnleyja, koji zaostaje svega pet bodova.