Premiership: Burnley nakon preokreta srušio Everton

Domaćin je upisao pobjedu u prvoj današnjoj utakmici.

Novo, 29. kolo engleskog Premiershipa otvorili su Burnley i Everton, dvije momčadi iz gornjeg dijela ljestvice, a susret je nakon preokreta otišao na stranu Burnleyja, 2:1.

U 14. minuti Sigurdsson je centrirao, a Theo Walcott pucao pored gola. Samo šest minuta kasnije gosti su ipak poveli. Ovaj put Seamus Coleman je ubacio, a Cenk Tosun glavom zabio za 1:0. Osam minuta kasnije Pope je obranio pokušaj Walcotta, a u 31. minuti prvu priliku imao je i domaćin, no Barnes je glavom pucao u Pickforda.

Nastavak je puno bolje otvorio domaćin i vidjelo se da je gol visio u zraku. Westwood je imao situaciju jedan na jedan, no Pickford je izbio loptu u korner, iz kojeg je obranio i pokušaj Meea. Ipak, u 56. minuti Matthew Lowton je centrirao, a Ashley Barnes primio loptu i zakucao ju u mrežu za izjednačenje.

U 78. minuti Sigurdsson se našao u stopostotnoj situaciji, no pucao je pored gola, a kazna je stigla samo dvije minute kasnije. Wood je nakon kornera glavom zabio za pobjedu