Premiership: Burnley do pobjede protiv Newcastlea u posljednjim minutama

Posljednju utakmicu desetog kola engleskog Premiershipa na Turf Moor stadionu odigrali su Burnley i Newcastle, a domaćin je minimalnom 1:0 pobjedom skočio na diobu šestog mjesta.

Već u 25. sekundi susreta Jeff Hendrick našao se u stopostotnoj šansi, no pucao je pored gola. Prvu gostujuću priliku imao je Christian Atsu, no u 11. minuti pucao je preko gola. Sedam minuta kasnije Shelveyjev udarac obranio je Pope, dok je na drugoj strani Elliot lijepom paradom obranio udarac Bradyja, koji je išao pod samu gredu i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku prvu priliku imao je gostujući Perez u 50. minuti, no Pope je bio spreman, baš kao i nakon pokušaja Joselua devet minuta kasnije. U 74. minuti dolazi do rješenja pitanja pobjednika. Gudmundsson je centrirao, a Hendrick iskoristio pogrešno istrčavanje Elliota i zabio za pobjedu Burnleyja.