Premiership: Burnley remizirao s Manchester Cityjem

Građani nisu upisali pobjedu.

U prvoj utakmici 26. kola engleskog Premiershipa Manchester City je u gostima remizirao s Burnleyjem 1:1, čime se dodatno učvrstio na prvom mjestu.

Već iz prve prilike Građani su poveli. Nakon kornera De Bruynea lopta je došla do Danila, koji s ruba kaznenog prostora u same rašlje zabija za 1:0. Sterling je u 29. minuti pucao ravno u Popea, a na drugoj strani najbolju priliku imao je Mee, kojemu je Ederson obranio udarac s desetak metara i na odmor se otišlo s vodstvom Guardioline momčadi.

Sterling je u 55. minuti pucao preko gola, baš kao i Silva u 63. minuti, da bi Lennon na drugoj strani imao ogromnu priliku, no Brazilac na golu Građana ponovno je upisao veliku obranu. Ipak, ništa Ederson nije mogao u 82. minuti. Lowton je centrirao, a Gudmundsson izjednačio i donio bod domaćinu.