Premiership: Burnley slavio na gostovanju kod Cardiffa i ostavio ga na pretposljednjem mjestu

Kriza Cardiffa se nastavlja.

U jedinoj današnjoj utakmici sedmog kola engleskog Premiershipa Burnley City je gostovao kod Cardiffa i pobijedio 2:1, čime je skočio na 12. mjesto, a svoje protivnike ostavio na pretposljednjem, 19.

Poveli su gosti pogotkom Gudmundssona glavom nakon centaršuta Westwooda, no u 60. minuti igre Ecuele je pronašao Murphyja, koji izjednačuje. Ipak, Islanđanin Gudmundsson deset minuta kasnije odličnom okomitom loptom pronašao je Sama Vokesa, koji glavom donosi pobjedu gostima.