Premiership: Građani nakon preokreta srušili West Ham

Guardiolina momčad došla je do pobjede nakon novog preokreta.

Odigrane su posljednje dvije utakmice 15. kola engleskog Premiershipa, u kojima smo vidjeli remi i pobjedu Manchester Cityja.

Bournemouth i Southampton remizirali su 1:1. U 42. minuti Surman je za domaćine uzeo jednu loptu na tridesetak metara od gola te proigrao Frasera, koji je zabio za prednost. Ipak, u 61. minuti Austin je iskoristio prizemni centaršut Redmonda i postavio konačnih 1:1.

U drugoj utakmici Manchester City na Etihadu je nakon preokreta srušio West Ham i pobijedio 2:1. Unatoč posjedu lopte od 71 posto gosti su na odmor otišli s prednošću zahvaljujući sjajnom centaršutu Cresswella i pogotku glavom Ogbonne. U 57. minuti Gabriel Jesus je probio desnu stranu i prizemno centrirao, a Nicolas Otamendi izjednačio, a unatoč pokušajima Sanea i De Bruynea, Adrian je bio nesavladiv. I tako je bilo sve do 83. minute kada je De Bruyne ubacio, a David Silva natrčao i klizećim startom zabio za pobjedu Građana.