Premiership: Chelsea do boda protiv Liverpoola na Anfieldu, kiks Tottenhama

Zanimljivo je bilo u popodnevnim susretima.

Willian i Raheem Sterling/Getty Images

Odigrano je svih šest utakmica 13. kola engleskog Premiershipa, u kojima smo vidjeli minimalne pobjede favorita, ali i posrtaj Tottenhama.

U velikom derbiju dana Liverpool je na Anfieldu ugostio Chelsea i remizirao 1:1. Mohamed Salah napravio je dvostruko proigravanje s Oxlade-Chamberlainom i u 65. minuti doveo Redse u vodstvo. Ipak, pet minuta prije kraja Willian je nakon soloprodora fantastičnim lobom s 15 metara prevario Mignoleta i donio bitan bod Plavcima.

Pijetlovi su, naime, na Wembleyju samo remizirali s West Bromwich Albionom, završilo je 1:1. Poveli su gosti već u četvrtoj minuti kada je Livermore uposlio Rondona, koji je iskosa s desne strane zabio za 1:0. Bod je Tottenhamu donio Harry Kane nakon Allijevog centaršuta u 74. minuti.

Watford je na gostovanju kod Newcastlea upisao visoku 3:0 pobjedu. U 19. minuti Hughes je iskoristio prizemnu asistenciju Zeegelaara i zabio za 1:0, da bi Yedlin u sudačkoj nadoknadi postigao autogol. Konačnih 3:0 postavio je Gray nakon još jednog centaršuta, ovaj put u ulozi asistenta našao se Richarlison.

Crystal Palace je s 2:1 pobijedio Stoke City, što mu je tek druga pobjeda u 13 prvenstvenih kola ove sezone. Shaqiri je nakon soloprodora doveo goste u vodstvo, no samo tri minute kasnije Loftus-Cheek je nakon centaršuta Townsenda izjednačio. U sudačkoj nadoknadi Sakho je zabio za preokret i erupciju oduševljenja na stadionu.

Manchester United s minimalnih 1:0 pobijedio je Brighton i to autogolom Dunka, dok su Swansea i Bournemouth remizirali bez pogodaka.