Premiership: Chelsea nakon preokreta svladao Watford na Stamford Bridgeu

Današnji dan engleskog Premiershipa susretom devetog kola otvorili su Chelsea i Watford, a Plavci su uz puno muke na Stamford Bridgeu upisali 4:2 pobjedu.

Već u prvoj prilici Chelsea je poveo. Nakon kombinacije iz kornera Hazard je uposlio Pedra, a bivši igrač Barcelone s 20 metara u same rašlje i uz pomoć stative zabija za 1:0. Mogao je drugi bivši igrač Blaugrane povisiti rezultat samo pet minuta kasnije, no u situaciji jedan na jedan pucao je ravno u Gomesa.

U 24. minuti Pedro je pucao pored gola, a Gomes je obranio Luizov udarac iz 30. minute. Prvu gostujuću priliku propustio je Cleverley, koji je u 31. minuti pucao ravno u Courtoisa, a minutu kasnije isti igrač pucao je visoko preko gola.  I onda, kad su svi očekivali posljednji sučev zvižduk u prvom dijelu, nakon jednog outa u gužvi u kaznenom prostoru najbolje se snašao Abdoulaye Doucoure i jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu te se na odmor otišlo s neodlučenih 1:1.

U nastavku preokret je nagovijestio Richarlison, koji je u 49. minuti pucao zamalo pored gola. No, samo dvije minute kasnije Pereyra je uposlio Richarlisona, koji s nekoliko metara preokreće ma 2:1. Mogao je isti igrač glavom u 54. minuti povisiti i na 3:1, no pucao je pored gola.

Conte je vidio da je vrag odnio šalu i u igru je uveo Batshuayia i Williana, što je rezultiralo pogotkom u 71. minuti. Pedro je centrirao, a upravo Batshuayi glavom izjednačio na 2:2. Do kraja susreta Conteova momčad ipak je upisala pobjedu. 41 467 gledatelja u 88. minuti vidjelo je centaršut Williana i pogodak Azpilicuete glavom za vodstvo, a skok na četvrto mjesto potvrdio je Batshuayi svojim drugim pogotkom u petoj minuti sudačke nadoknade.