Premiership: Chelsea poražen, West Ham do boda s igračem manje, City preuzeo vrh

Odigrano je novih pet utakmica osmog kola engleskog Premiershipa u kojima smo vidjeli

Bilićev West Ham s igračem manje remizirao je s Burnleyem 1:1. U 19. minuti Joe Hart odličnom loptom pronašao je Antonija, koji je zaobišao golmana i zabio za 1:0. U 27. minuti Andy Carroll zaradio je drugi žuti karton, što su domaći iskoristili i u 85. minuti preko Wooda došli do boda.

Crystal Palace u prvih sedam kola nije zabio nijedan gol, a danas je postigao čak dva i to protiv Chelseaja, te pobijedio 2:1. Autogolom Azpilicuete domaćini su došli u vodstvo u 11. minuti, no samo sedam minuta kasnije Fabregas je izveo korner, a Bakayoko glavom izjednačio. Ipak, u posljednjim trenutcima prvog dijela Sakho je nakon polukontre pronašao Zahu, koji je nakon soloprodora zabio za novo vodstvo i pobjedu Crystal Palacea.

Manchester City nije imao poteškoća i pobjedom nad Stoke Cityjem od 7:2 osigurao je prvo mjesto skupine. Kyle Walker u 17. minuti s desne strane prizemno je centrirao, a Gabriel Jesus zabio za 1:0. Samo dvije minute kasnije Sane je nakon odlične asistencije De Bruynea pronašao Sterlinga, koji u praznu mrežu povisuje na 2:0, prije nego je David Silva u 27. minuti nakon Sterlingove asistencije petom odveo Građane na 3:0.

Do odmora Diouf je nakon dvostrukog proigravanja s Jeseom uspio smanjiti, a u 47. minuti Walker je postigao autogol. Ipak, Guardiolina momčad se konsolidirala i u 55. minuti Jesus je iskoristio odličan prizemni centaršut De Bruynea i povisio na 4:2, da bi samo pet minuta kasnije Fernanidnho maestralnim pogotkom s 25 metara zabio za 5:0. Na 6:2 povisio je Sane u 62. minuti, a konačni rezultat postavio je Silva 11 minuta prije kraja.

Swansea je na domaćem terenu s 2:0 bio bolji od Huddersfielda. Carroll je u 42. minuti pronašao Abrahama, koji je iskoristio pogrešku gostujućeg golmana i zabio za 1:0. Isti igrač u trećoj minuti nastavka iskoristio je lob asistenciju Ayewa i postavio konačnih 2:0.

U posljednjem susretu Tottenham je na Wembleyju s minimalnih 1:0 pobijedio Bournemouth. Christian Eriksen u 47. minuti nakon odličnog soloprodora doveo je Pijetlove u vodstvo,

Današnji dan zaključiti će Watford i Arsenal utakmicom od 18:30.

Premiership, osmo kolo:

Burnley City 1:1 West Ham (Wood 85. / 19. Antonio)

Crystal Palace 2:1 Chelsea (Azpilicueta 11. – ag, Zaha 45. / 18. Bakayoko)

Manchester City 7:2 Stoke City (Jesus 17., 55., Sterling 19., Silva 27., Fernandinho 60., Sane 62, Silva 79. / 44. Diouf, 47. – ag Walker)

Swansea City 2:0 Huddersfield (Abraham 42., 48.)

Tottenham Hotspur 1:0 Bournemouth (Eriksen 47.)