Premiership: Chelsea siguran protiv Newcastlea

Plavci nisu imali problema na Stamford Bridgeu.

U prvoj utakmici 15. kola engleskog Premiershipa Chelsea je na Stamford Bridgeu s 3:1 svladao Newcastle i došao na diobu drugog mjesta.

Već u 12. minuti šok u Londonu. Dwight Gayle našao se na odbijenoj lopti i svladao Courtoisa te donio prednost Newcastleu. Prvu gostujuću obranu Darlow je upisao pet minuta kasnije, kada je obranio pokušaj Hazarda, no Belgijac je u 21. minuti uz pomoć stative izjednačio.

Do odmora Chelsea je preokrenuo rezultat, nakon centaršuta Mosesa Alvaro Morata glavom je zabio za 2:1. Do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 73. minuti kada Ritchie radi prekršaj za kazneni udarac kojega je dosudio Kevin Friend. Siguran izvođač bio je Eden Hazard i tako postavio konačnih 3:1.