Premiership: Chelsea uvjerljiv, Liverpool nakon preokreta srušio Leicester

Osim navedenih pobjeda, gledali smo dan remija u Engleskoj.

Nastavilo se 21. kolo engleskog Premiershipa s novih šest utakmica, a vidjeli smo dan remija diljem Otoka.

Bournemouth je s 2:1 pobijedio Everton. Fraser je nakon pogreške gostujuće obrane iskoristio Kingov centaršut i poluvolejom doveo Bournemouth u vodstvo, no u 57. minuti Gueye je ostao sam u kaznenom prostoru i izjednačio. Ipak, pobjedu domaćinu donosi Fraser svojim drugim golom minutu prije kraja. Nikola Vlašić nije bio ni na klupi.

Newcastle i Brighton su, baš kao i Huddersfield i Burnley, remizirali bez pogodaka, dok su je Swansea nakon preokreta pobijedila Watford 2:1. Carrillo je glavom u 11. minuti doveo Watford u vodstvo, no Ayew svega četiri minute prije kraja izjednačuje. Narsingh se pobrinuo za veliko novogodišnje slavlje, s obzirom da je u 90. minuti pokupio odbijenu loptu i donio pobjedu Labudovima.

Liverpool je nakon preokreta na svom Anfieldu s 2:1 bio bolji od Leicestera. Lisice je u vodstvo doveo Jamie Vardy, koji je već u trećoj minuti iskoristio katastrofalnu pogrešku Liverpoolove obrane i nakon prizemnog centaršuta Mahreza zabio za 1:0. No, u nastavku se momčad Jurgena Kloppa vraća. Prvo je u 52. minuti Mohammed Salah nakon odličnog proigravanja Manea petom izjednačio, a isti igrač u 76. minuti preokrenuo je rezultat i postavio konačnih 2:1. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret.

Jedina momčad koja je u potpunosti opravdala ulogu favorita bio je londonski Chelsea, koji je s  visokih 4:0 deklasirao Stoke City. Već u trećoj minuti Willian je izveo slobodni udarac, a Antonio Rudiger glavom zabio za 1:0. Samo šest minuta kasnije Drinkwater povisuje na 2:0 fantastičnim udarcem s 20 metara, a Pedro nakon još jedne asistencije Williana s ruba kaznenog prostora zabija za 3:0. Brazilac Willian iz kaznenog udarca u 73. minuti zabio je za 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Davide Zappacosta dvije minute prije kraja.

Premiership, 21. kolo:

Bournemouth 2:1 Everton (Fraser 33., 89. / 57. Gueye)

Huddersfield 0:0 Burnley

Newcastle United 0:0 Brighton

Watford 1:2 Swansea (Carrillo 11. / 86. Ayew, 90. Narsingh)

Liverpool 2:1 Leicester City (Salah 52., 76. / 3. Vardy)

Chelsea 5:0 Stoke City (Rudiger 3., Drinkwater 9., Pedro 23., Willian 73. – 11m, Zappacosta 88.)