[VIDEO] Premiership: Chelsea uvjerljiv na gostovanju kod Brightona, pogledajte odličnu akciju za gol

Plavci nisu imali problema.

U prvoj utakmici 24. kola engleskog Premiershipa Chelsea je na Amex Stadium svladao domaći Brighton rezultatom 4:0 te tako skočio na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon svega šest minuta. Već u trećoj minuti Eden Hazard došao je do lopte unutar kaznenog prostora i zabio za 1:0, da bi Willian u šestoj minuti nakon fenomenalne kombinacije njega, Hazarda i Batshuayia povisio na 2:0. Prvu domaću priliku imao je March, kojemu je Caballero obranio udarac iz 15. minute. Do odmora Ryan je obranio udarce Bakayoka i Batshuayia i na odmor se otišlo s 2:0.

U nastavku Brighton je mogao smanjiti, no Propper je u 51. minuti glavom pogodio stativu. Osam minuta kasnije i Willian iz slobodnog udarca pogađa stativu, a sve eventualne dvojbe oko pitanje pobjednika rješava Hazard, koji je nakon odličnog soloprodora zabio za 3:0 u 77. minuti susreta. Konačnih 4:0 postavlja Victor Moses minutu prije kraja.