Premiership: Chelsea uvjerljiv, veliki preokret Crystal Palacea

I preko tjedna Englezi imaju prvenstvene obveze.

Preko tjedna se u Engleskoj odigrava 17. kolo Premiershipa, a danas su odigrane tri utakmice.

Burnley je pogotkom Barnesa, nakon dvostrukog proigravanja s Arfieldom postigao jedini pogodak i srušio Stoke City. Crystal Palace došao je do nove pobjede. Ovaj put na domaćem terenu je pobijedio Watford nakon fantastičnog preokreta. Poveli su gosti već u trećoj minuti kada je Richarlison centrirao, a Janmaat glavom zabio za prednost. Međutim, u 87. minuti Cleverley je zaradio crveni karton, što je domaćin iskoristio i pogotkom Saka izjednačio. James McArthur nije se zadovoljio bodom te je u drugoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu i skok na 17. mjesto svoje momčadi.

Chelsea nije imao problema kod Huddersfielda, završilo je 3:1. Poveli su Plavci nakon katastrofalne greške golmana, koji je loše ispucao loptu. Ona je došla do Williana, koji je uposlio Bakayoka, a on smireno lobom zabio za 1:0. Willian se i sam upisao u strijelce u 43. minuti. Iskoristio je centaršut Alonsa i glavom povisio na 2:0. Novu asistenciju Brazilac je upisao u 50. minuti kada je povratnom loptom pronašao Pedra, koji zabija za 3:0. U drugoj minuti sudačke nadoknade Depoitre je glavom samo uspio smanjiti na konačnih 3:1.

Premiership, 17. kolo:

Burnley City 1:0 Stoke City (Barnes 89.)

Crystal Palace 1:1 Watford (Sako 87. / 3. Janmaat)

Huddersfield 1:3 Chelsea (Depoitre 90+2. / 23. Bakayoko, 43. Willian, 50. Pedro)