Premiership: City i Leicester uvjerljivi, remiji Liverpoola i Arsenala

Zaključeno je 17. kolo engleskog Premiershipa.

Posljednjih sedam utakmica 17. kola engleskog Premiershipa je iza nas, a strijelci nisu bili pretjerano raspoloženi.

Everton je na gostovanju kod Newcastlea upisao minimalnu, 1:0 pobjedu, pogotkom Wayne Rooneyja u 27. minuti. Nikola Vlašić u igru je ušao u 61. minuti, dok je Shelvey za Svrake bio isključen u sudačkoj nadoknadi.

Jedine dvije domaće pobjede ostvarili su Manchester United i Tottenham i to protiv Bournemoutha, odnosno Brightona. Crveni vragovi golom Lukakua pobijedili su 1:0, dok su Pijetlovi pogotcima Aurierea i Sona upisali pobjedu od 2:0.

Dvije utakmice završili su s nepopularnih 0:0, a riječ je o dvobojima između Liverpoola i West Bromwich Albiona te West Hama i Arsenala, dok su Građani s visokih 4:0 deklasirali Swansea. Manchester Cityju pobjedu je donio David Silva s dva pogotka, dok su Kevin De Bruyne i Sergio Aguero postigli po jedan.

Naposljetku, Leicester je također postigao četiri pogotka i s 4:1 pobijedio Southampton. Mahrez, Okazaki i King već su do odmora odveli Lisice na prednost od 3:0, Japanac je i u nastavku postigao pogodak, a Yoshida je za domaćina samo uspio ublažiti poraz.