Premiership: City razbio Tottenham, Liverpool uvjerljiv, Evertonu samo bod

Odigrano je čak šest utakmica u engleskoj ligi.

Zanimljiv dan u engleskom Premiershipu je iza nas, a odigrane su utakmice 34. kola.

Huddersfield i Burnley City upisali su minimalne 1:0, odnosno 2:1 pobjede nad Watfordom i Leicesterom. Gol vrijedan tri boda za Huddersfield zabio je Ince u 91. minuti, a Burnley je golovima Wooda u šestoj i Longa u devetoj minuti ubrzo riješio pitanje pobjednika te su Lisice samo preko Vardyja uspjele smanjiti na 2:1.

Swansea i Everton remizirali su 1:1. Nakon što je Naughton autogolom doveo Karamele u vodstvo, Ayew je 18 minuta prije kraja donio bod Labudovima. Crystal Palace je u golijadi s 3:2 nadvisio Brighton, a svi golovi pali su u prvom dijelu. Zaha je za domaćina zabio dva, jednog je dodao Tomkins, a za goste su zabijali Murray i Izquierdo.

Dejan Lovren igrao je do 83. minute u 3:0 pobjedi nad Bournemouthom, a za Redse su zabijali Mane, Salah i Firmino. U derbiju kola Manchester City s 3:1 pobijedio je Tottenham i došao na tri boda od titule. Gabriel Jesus u 22. minuti je zabio za 1:0, samo tri minute kasnije iz kaznenog udarca Ilkay Gundogan je povisio na 2:0, a do odmora Eriksen je smanjio. Ipak, Raheem Sterling u 72. minuti potvrđuje pobjedu Građana.

Premiership, 34. kolo:

Huddersfield 1:0 Burnley City (Ince 90+1.)

Burnley City 2:1 Leicester City (Wood 6., Long 9. / 72. Vardy)

Swansea City 1:1 Everton (Ayew 71. / 43. – ag Naughton)

Crystal Palace 3:2 Brighton (Zaha 5., 24., Tomkins 14. / 18. Murray, 34. Izquierdo)

Liverpool 3:0 Bournemouth (Mane 7., Salah 69., Firmino 90.)

Tottenham Hotspur 1:3 Manchester City (Eriksen 42. / 22. Jesus, 25. – 11-m Gundogan, 72. Sterling)