Premiership: City siguran, kiks Chelsea, poraz West Hama

Zanimljivo je bilo u sedam popodnevnih utakmice engleskog prvenstva.

Odigrano je sedam popodnevnih susreta 19. kola engleskog Premiershipa u kojima smo svjedočili nekim iznenađujućim rezultatima.

Everton, bez Nikole Vlašića u zapisniku, uspio je remizirati protiv Chelseaja 0:0, dok je Manchester City bio siguran i pobijedio Bournemouth 4:0. U 27. minuti Fernandinho je centrirao, a Sergio Aguero zabio za 1:0, a Argentinac je u 53. minuti uposlio Sterlinga, koji je povisio na 2:0. 11 minuta prije kraja Silva je centrirao, a Aguero glavom zabio za 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Danilo pet minuta prije kraja.

Minimalnu pobjedu upisao je Brighton protiv Watforda, a jedini gol zabio je Gross s ruba kaznenog prostora, nakon asistencije Hemeda. Crystal Palace je remizirao kod posljednjeplasiranog Swanseaja 1:1. Goste je u vodstvo doveo Luka Milivojević iz kaznenog udarca u 59. minuti, no bod Labudovima donio je Ayew 13 minuta prije kraja.

Swansea je pobijedio WBA na domaćem terenu 2:1. Nakon dvostrukog proigravanja Allena i Croucha, Allen je zabio za vodstvo domaćina, a u sudačkoj nadoknadi Allen je je uposlio Choupo-Motinga, koji je zaobišao golmana i povisio na 2:0. U šestoj minuti nastavka Brunt je centrirao i pronašao Rondona, a on uspio smanjiti na 2:1, no domaćin je u petoj minuti sudačke nadoknade preko Sobhija potvrdio pobjedu.

West Ham iznenađujuće je poražen od Newcastlea 3:2, dok su Southampton i Huddersfield remizirali 1:1. Kasnije danas igraju Burnley i Tottenham te Leicester City i Manchester United.

Premiership, 19. kolo:

Everton 0:0 Chelsea

Manchester City 4:0 Bournemouth (Aguero 27., 79., Sterling 53., Danilo 85.)

Brighton 1:0 Watford (Gross 64.)

Swansea City 1:1 Crystal Palace (Ayew 77. / 59. – 11m Milivojević)

Stoke City 3:1 West Bromwich Albion (Allen 19., Choupo-Moting 45+2., Sobhi 90+5. / 51. Rondon)

West Ham United 2:3 Newcastle United (Arnautović 6., Ayew 69. / 10. Saivet, 53. Siame, 61, Atsu)

Southampton 1:1 Huddersfield (Austin 24. / 64. Depoitre)