Premiership: Crystal Palace deklasirao Leicester, Southampton blizu ostanka u ligi

Zanimljivi rezultati su iza nas.

Odigrano je pet popodnevnih utakmica 36. kola engleskog Premiershipa, u kojima smo vidjeli dosta zanimljivih rezultata.

Najuvjerljiviju pobjedu upisao je Crystal Palace, koji je na domaćem terenu sa čak 5:0 deklasirao Leicester City. U 17. minuti McArthur je odlično petom pronašao Zahu, koji zabija za prednost domaćina, a Zaha je vratio uslugu McArthuru u 38. minuti kada ga je uposlio, a McArthur povisio na 2:0. Nakon što je Albrighton u 56. minuti zaradio crveni karton Lisice su se potpuno raspale pa su Loftus-Cheek, van Aanholt i Benteke iz kaznenog udarca postavili konačnih 5:0.

Everton je ostao u minimalnim šansama za nastup u Europskoj ligi nakon 2:0 pobjede nad Huddersfieldom. U 39. minuti Theo Walcott je proigrao Cenka Tosuna, koji uz samu stativu zabija za prednost Karamela, da bi pobjedu potvrdio Niasse u 77. minuti nakon prizemne lopte Bainesa.

Southampton je na krilima srbijanskog reprezentativca Duška Tadića svladao Bournemouth s minimalnih 2:1. Prvo je Tadić nakon polukontre iskoristio proigravanje Lemine i zabio za vodstvo, no Francis je u sudačkoj nadoknadi nakon kornera dodao do Kinga, koji je izjednačio. Ipak, Tadić svojim drugim pogotkom u 54. minuti postavlja konačnih 2:1 i dovodi domaćine na samo bod od ostanka u prvoj ligi.

Pogodak Phillipsa iz 29. minute bio je dovoljan da West Bromwich Albion upiše minimalnu, 1:0 pobjedu nad Newcastleom, dok je Burnley remizirao s Brightonom bez pogodaka.

Premiership, 36. kolo:

Crystal Palace 5:0 Leicester City (Zaha 17., McArthur 38., Loftus-Cheek 81., van Aanholt 84., Benteke 90. – 11m)

Huddersfield 0:2 Everton (39. Tosun, 77. Niasse)

Southampton 2:1 Bournemouth (Tadić 25., 54. / 45+1. King)

Newcastle United 0:1 West Bromwich Albion (29. Phillips)

Burnley City 0:0 Brighton