Premiership: Everton deklasirao Crystal Palace, West Ham pobijedio Watford

Očekivani rezultati popodnevnih utakmica.

Odigrano je još četiri utakmica 27. kola engleskog Premiershipa, a vidjeli smo očekivane rezultate.

Everton je s 3:1 srušio Crystal Palace. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, no već u 45. sekundi nastavka Niasse je pronašao Sigurdssona, koji zabija za vodstvo. Pobjedu Karamela je potvrdio Niasse samo pet minuta kasnije glavom nakon centaršuta Martine. Za 3:0 zabio je Davies u 75. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Milivojević iz kaznenog udarca sedam minuta prije kraja.

West Ham je s 2:0 pobijedio Watford. Javier Hernandez Chicharito u 38. minuti glavom nakon centaršuta Antonija doveo je domaćina u vodstvo, da bi Marko Arnautović u 78. minuti potvrdio pobjedu Čekićara. U susretu između Swanseaja i Burnleyja nije bilo pogodaka.

Jedan remi odigrali su i Stoke City i Brighton. Završilo je 1:1, a poveli su gosti preko Izquierda u 32. minuti. Švicarac Shaqiri izjednačio je u 68. minuti i donio bod domaćinu.

Premiership, 27. kolo:

Everton 3:1 Crystal Palace (Sigurdsson 46., Niasse 51., Davies 75. / 83. – 11m Milivojević)

West Ham United 2:0 Watford (Chicharito 38., Arnautović 78.)

Swansea City 0:0 Burnley City

Stoke City 1:1 Brighton (Shaqiri 68. / 32. Izquierdo)