Premiership: Everton nakon preokreta srušio Swansea i ostavio ga na začelju

Momčad Nikole Vlašića upisala je tri bitna boda.

U posljednjoj utakmici 18. kola engleskog Premiershipa Everton je na svom Goodison Parku s 3:1 bio bolji od Swanseaja, koji je i dalje ostao na samom začelju prvenstvene ljestvice.

U 20. minuti Rooney s nekoliko metara nije uspio dovesti Everton u vodstvo, što je moglo biti kobno samo četiri minute kasnije, no Narsingh je pucao preko gola. Lennon s jedne i Carroll s druge strane također nisu bili precizni, da bi u 35. minuti Carroll centrirao, a Leroy Fer iznenađujuće doveo Labudove u vodstvo. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Fabianski je obranio kazneni udarac Rooneyja, no na odbijenoj lopti se našao CalvertLewin i zabio pa se na odmor otišlo s neodlučenih 1:1.

U nastavku momčad iz Liverpoola ipak prekokreće rezultat. Prvo je u 64. minuti Islanđanin Gylfi Sigurdsson razornim udarcem preokrenuo rezultat, da bi Wayne Rooney devet minuta kasnije iskoristio najstrožu kaznu i postavio konačnih 3:1. Nikola Vlašić nije ulazio u igru.