Premiership: Huddersfield šokirao United, City se odvojio na pet bodova prednosti

Odigrano je novih pet susreta devetog kola engleskog Premiershipa u kojima smo vidjeli dosta iznenađenja.

Manchester United s 2:1 poražen je na gostovanju kod Huddersfielda. U 28. minuti Collins je nakon odličnog soloprodora pucao, De Gea je uspio obraniti njegov udarac, no Mooy se našao na odbijenoj lopti i zabio za 1:0. Samo pet minuta kasnije Lossl je fenomenalnom loptom pronašao Depoitrea, koji je iskoristio bespotrebno istrčavanje De Gee i povisio na 2:0. Rashford je 12 minuta prije kraja nakon Lukakuovog centaršuta samo uspio smanjiti na konačnih 2:1.

Kiks Crvenih vragova iskoristili su Građani i s 3:0 deklasirali Burnley. Sergio Aguero iz kaznenog udarca u 30. minuti doveo je Manchester City u vodstvo, a u nastavku je Guardiolina momčad u tri minute zabila dva gola. Prvo je u 73. minuti Sane izveo korner, a Otamendi glavom povisio na 2:0, da bi De Bruyne pronašao Sanea, koji postavlja konačnih 3:0.

Tek drugu pobjedu u ligi ostvario je Bournemouth i to na gostovanju kod Stoke Cityja. Završilo je 2:1, a goste je u vodstvo doveo Surman nakon lijepe povratne lopte Stanislasa u 16. minuti. Samo dvije minute kasnije Stanislas je iz kaznenog udarca povisio na 2:0, prije nego je Diouf samo uspio smanjiti rezultat nakon centaršuta Choupo-Motinga.

Još jedan susret završio je 2:1 i to onaj između Swanseaja i Leicestera, a pobjedu su odnijele Lisice, koje su povele autogolom Fernandeza u 25. minuti. Shinji Okazaki u četvrtoj minuti drugog dijela iskoristio je prizemni centaršut Mahreza i povisio na 2:0, a Mawson je nakon kombinacije iz kornera u 56. minuti samo uspio smanjiti na konačnih 2:1.

U posljednjem susretu ovog termina Newcastle je s minimalnih 1:0 pobijedio Crystal Palace golom Merina glavom nakon kornera. Dan će od 18:30 sati zaključiti Southampton i West Bromwich Albion.