Premiership: Kane hat-trickom srušio Southampton i postao najbolji strijelac ove godine

Pijetlovi su upisali uvjerljivu pobjedu.

U prvoj utakmici 20. kola engleskog Premiershipa, igranoj na popularni Boxing Day, Tottenham je na Wembleyju s 5:2 pobijedio Southampton i barem privremeno preuzeo četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

U 22. minuti Christian Eriksen izveo je slobodni udarac, a Harry Kane glavom zabio za vodstvo. Isti igrač u 39. minuti iskoristio je prizemni centaršut Sona i povisio na 2:0, a Korejac je asistirao i u 49. minuti, kada Dele Alli zabija za 3:0. Svega dvije minute kasnije Alli je vratio uslugu i dodao za Sona, koji zabija za 4:0, prije nego je Boufal u 64. minuti s ruba kaznenog prostora smanjio na 4:1. Ipak, na 5:1 svojim trećim golom i lobom povisio je Kane nakon još jedne odlične lopte Allija u 67. minuti. Konačni rezultat postavio je Dušan Tadić osam minuta prije kraja.