Premiership: Leicester deklasirao WBA, visoke pobjede i Newcastlea i Burnleyja

Popodnevne utakmice su iza nas.

Foto. Soccerladuma.co.za

Odigrane su popodnevne utakmice 30. kola engleskog Premiershipa, u kojima smo vidjeli očekivane rezultate.

Everton je, ponovno bez Nikole Vlašića, s 2:0 pobijedio Brighton. U 60. minuti Bolasie je centrirao, a Bong zabio autogol, kojim je doveo domaćina u vodstvo. U 76. minuti Leighton Baines pronašao je nečuvanog Cenka Tosuna, koji plasiranim udarcem postavlja konačnih 2:0. Knockaert je deset minuta prije kraja dobio izravni crveni karton pa su gosti zadnje minute igrali s igračem manje.

Uvjerljiviju pobjedu upisao je Newcastle, koji je s 3:0 svladao Southampton. Povele su Svrake već u drugoj minuti kada je Shelvey odlično centrirao, a Kenedy primio loptu na prsa i zabio iz okreta za 1:0. Isti igrač u 29. minuti nakon Gayleovog proigravanja nakon polukontre je povisio na 2:0, a konačni rezultat postavio je Ritchie odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 57. minuti.

S identičnih 3:0 slavio je i Burnley i to na gostovanju kod West Hama. Poveli su gosti u 66. minuti nakon što je Barnes fenomenalnim zgoditkom ispod same grede iskoristio prizemni centaršut Wooda, da bi se i Wood upisao u strijelce samo četiri minute kasnije nakon Lennonovog centaršuta. Isti igrač postavio je i konačnih 3:0 nakon odbijene lopte osam minuta prije kraja.

Leicester je nakon preokreta sa 4:1 bio bolji od WBA na kišovitom Hawthornsu. Poveli su domaćini već u osmoj minuti kada Rondon nakon Burkeovog centaršuta zabija za 1:0. Međutim, Jamie Vardy je do poluvremena izjednačio, da bi u nastavku Mahrez, Iheanacho i Iborra preokrenuli rezultat i postavili konačnih 4:1.

Premiership, 30. kolo:

Everton 2:0 Brighton (Bong 60. – ag, Tosun 76.)

Newcastle United 3:0 Southampton (Kenedy 2., 29., Ritchie 57.)

West Ham 0:3 Burnley City (66. Barnes, 70., 82. Wood)

West Bromwich Albion 1:4 Leicester City (Rondon 8. / 21. Vardy, 62. Mahrez, 76. Iheanacho, 90+4. Iborra)

Huddersfield 0:0 Swansea City