Premiership: Liverpool deklasirao West Ham, bitne pobjede Brightona i Huddersfielda

Redsi su deklasirali Čekićare i skočili na drugo mjesto.

Odigrane su popodnevne utakmice 28. kola engleskog Premiershipa, a većih iznenađenja nije bilo.

Leicester i Stoke City remizirali su 1:1. Goste je u vodstvo doveo Švicarac Shaqiri fantastičnim udarcem s ruba kaznenog prostora, no Butland je u 70. minuti zabio autogol, kojim je susret završio podjelom bodova.

Newcastle je u gostima kod Bournemoutha prokockao prednost od 2:0 i samo remizirao. Igrač utakmice bio je Gayle, koji je postigao oba gostujuća pogotka. Prvog u 17. minuti nakon prizemnog centaršuta s desne strane, a drugog u sudačkoj nadoknadi nakon Perezovog centaršuta. Ipak, Smith i Gosling su u posljednjih deset minuta utakmice donijeli bod domaćinu.

Brighton je deklasirao Swansea 4:1. Murray je iz kaznenog udarca u 18. minuti zabio  za 1:0, da bi u 69. minuti povisio prednost. Konckaert je u 73. minuti zabio za 3:0, a Abraham je četiri minute prije kraja uspio smanjiti. Konačnih 4:1 postavlja Locadia u 90. minuti. Burnley i Southampton remizirali su 1:1 golovima Barnesa i Gabbiadinija.

Huddersfield se sa gostovanja kod West Bromwich Albiona vraća s pobjedom od 2:1. Sva tri gola pala su u nastavku. Prvo je van La Parra odličnim udarcem iz prve nakon prizemnog centaršuta Quanera zabio za 1:0, da bi osam minuta kasnije Mounie izbjegao zamku za zaleđe i povisio na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Dawson u 64. minuti.

U derbiju kola Liverpool je ugostio West Ham United i pobijedio 4:1. U 29. minuti Salah je izveo korner, a Emre Can zabio za 1:0. Egipćanin je povisio prednost u 51. minuti, da bi samo šest minuta kasnije Turčin uposlio Firmina, koji zaobilazi golmana i pogađa za 3:0. Antonio je uspio smanjiti na 3:1, prije nego je Sadio Mane 13 minuta prije kraja postavio konačnih 4:1. Dejan Lovren nije ulazio u igru.

Premiership, 28. kolo:

Leicester City 1:1 Stoke City (Butland 70. – ag / 43. Shaqiri)

Bournemouth 2:2 Newcastle United (Smith 80., Gosling 89. / 17., 45+1. Gayle)

Brighton 4:1 Swansea City (Murray 18. – 11m, 69., Knockaert 73., Locadia 90. / 86. Abraham)

Burnley City 1:1 Southampton (Barnes 67. / 90+1. Gabbiadini)

Liverpool 4:1 West Ham United (Can 29., Salah 51., Firmino 57., Mane 77. / 59. Antonio)

West Bromwich Albion 1:2 Huddersfield (Dawson 64. / 48. van La Parra, 56. Mounie)