Premiership: Liverpool deklasirao West Ham i nanio Biliću novi poraz

U posljednjoj današnjoj utakmici 11. kola engleskog Premiershipa West Ham je na Olympic Stadium ugostio Liverpool i doživio novi, veliki poraz. Susret je završio 4:1, čime su Čekićari ostali na 17. mjestu.

Već u trećoj minuti Firmino je mogao zabiti, no Hart je upisao prvu obranu. Najbolju priliku domaćin je propustio u desetoj minuti, kad je Andre Ayew s 11 metara pogodio stativu. Kazna je na drugoj strani stigla u 21. minuti. Mohamed Salah ostao je nečuvan u kontri tri na jedan, Sadio Mane ga je pronašao, a Egipćanin zabio za 1:0. Samo tri minute kasnije nakon kornera Matip je povisio na 2:0, što je ujedno bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku je Bilićeva momčad zaigrala dosta bolje, što je rezultiralo i pogotkom. Ayew je centrirao, a Lanzini sjajno primio loptu i smanjio na 2:1. Međutim, ni nepunu minutu kasnije Oxlade-Chamberlain je pokupio jednu odbijenu loptu i zabio za 3:1.

Mane i Firmino imali su velike prilike do kraja susreta, no pucali su pored gola. Ipak, u 76. minuti Mane je pronašao Salaha, a Egipćanin svojim drugim golom postavio konačnih 4:1. Dejan Lovren u igru je ušao u 88. minuti.