Premiership: Liverpool i Everton sigurni, novi kiks Tottenhama

Zanimljivi popodnevni susreti u engleskoj su iza nas.

U 15. kolu engleskog Premiershipa Liverpool je u gostima s 5:1 deklasirao Brighton. Točno pola sata trebalo je Coutinhu da centrira iz kornera, a Emre Can glavom je zabio za 1:0. Samo minutu kasnije Brazilac je centrirao za svog sunarodnjaka, Firmina, koji je povisio na 2:0. U 48. minuti Firmino je svojim drugim golom povisio na 3:0, da bi tračak nade domaćinu donio Murray uspješno realiziravši kazneni udarac. Ipak, Coutinho je iz slobodnog udarca u 87. minuti povisio na 4:1, da bi konačnih 5:1 postavio Dunk autogolom u 89. minuti. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret.

Nikola Vlašić nije zaigrao u 2:0 pobjedi Evertona nad Huddersfieldom. Oba gola pala su u nastavku, prvo je u 47. minuti Calvert-Lewin asistirao, a Sigurdsson zabio za 1:0, da bi se Calvert-Lewin i sam upisao u strijelce u 73. minuti postavivši konačnih 2:0.

Stoke City je nakon preokreta s 2:1 pobijedio Swansea. Poveli su Labudovi preko Bonyja, koji je iskoristio centaršut Šveđanina Olssona već u trećoj minuti. Ipak, u 36. minuti Shaqiri je nakon soloprodora izjednačio, a četiri minute kasnije Diouf je golom u same rašlje donio preokret i pobjedu domaćinu.

Pogotkom Graya iz šeste minute Leicester je s minimalnih 1:0 pobijedio Burnley, dok su Watford i Tottenham remizirali 1:1. WBA i Crystal Palace također su remizirali, ali bez pogodaka, 0:0.

Premiership, 15. kolo:

Brighton 1:5 Liverpool (Murray 51. – 11m / 30. Can, 31., 48. Firmino, 87. Coutinho, 89.  a/g Dunk)

Everton 2:0 Huddersfield (Sigurdsson 47., CalvertLewin 73.)

Stoke City 2:1 Swansea (Shaqiri 36., Diouf 40. / 3. Bony)

Leicester City 1:0 Burnley (Gray 6.)

Watford 1:1 Tottenham Hotspur (Kabasele 13. / 25. Son)

West Bromwich-Albion 0:0 Crystal Palace