Premiership: Liverpool i Manchester United na Anfieldu podijelili bodove

U prvoj utakmici osmog kola engleskog Premiershipa gledali smo veliki dvoboj između Liverpoola i Manchester Uniteda, koji je završio s nepopularnih 0:0.

Prvu priliku na susretu imali su domaćini, no Joel Matip s ruba kaznenog prostora u 12. minuti pucao je pored gola. Tri minute kasnije Wijnaldum je pucao ravno u De Geu, a prvu veliku priliku Crveni vragovi propustili su u 30. minuti kada je Matić zamalo pucao preko gola.

De Gea je upisao obranu utakmice u 35. minuti nakon što je Matipov udarac vršcima prstiju uspio izbiti u korner, iz kojeg je Salah pogodio stativu. Posljednju priliku u prvom dijelu ipak su imali gosti, no Mignolet je obranio pokušaj Lukakua i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U nastavku smo gledali puno lošiji nogomet, a Can je u 56. minuti propustio veliku priliku glavom pucavši preko gola. 11 minuta kasnije Salah je pucao pored gola, baš kao i u 76. minuti.

52 912 gledatelja tako je na Anfieldu vidjelo potpunu dominaciju Redsa, koji su imali 18 udaraca, naspram pet Unitedovih, no samo šest njih išlo je u okvir gola. Posljednju priliku imali su u 84. minuti, no Can je ponovno pucao ravno u De Geu. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret. Ovim bodom Mourinhova momčad skočila je na prvo mjesto, no kasnije večeras Manchester City bi pobjedom nad Stoke Cityjem mogao preuzeti vrh tablice.