Premiership: Liverpool pobijedio Manchester City!

Građani su nakon dugog vremena izgubili jednu utakmicu.

Veliki derbi 23. kola engleskog Premiershipa na Anfieldu su odigrali Liverpool i Manchester City. Momčad Jurgena Kloppa slavila je sa 4:3 i time prekinula odličnu seriju nepobjedivosti Građana.

Već iz prve prilike Redsi su poveli. Alex Oxlade-Chamberlain oslobodio si je malo prostora i u devetoj minuti pogodio za 1:0. Mogao je Salah povisiti na 2:0, no pucao je pored gola, a istom igraču Ederson brani pokušaj iz 39. minute. Kazna je stigla samo dvije minute kasnije. Nakon odličnog soloprodora Leroy Sane prolazi kroz dvojicu igrača i izjednačuje te se na odmor odlazi s 1:1.

Međutim, u nastavku je igrala samo jedna momčad, domaća. U 59. minuti Oxlade-Chamberlain je pronašao Firmina, koji lobom uz pomoć stative zabija za 2:1, a samo dvije minute kasnije Salah je iskoristio pogrešku Sergija Aguera i uposlio Manea, koji povisuje na 3:1. Za 4:1 zabija Salah pogotkom nakon katastrofalne pogreške Edersona u 68. minuti. Počasne golove Guardioline momčadi zabili su Bernardo Silva šest minuta prije kraja te Ilkay Gundogan nakon Aguerovog centaršuta u prvoj minuti sudačke nadoknade.