Premiership: Liverpool preokretom svladao Crystal Palace

Redsi su upisali bitnu pobjedu.

Nakon reprezentativne stanke na nogometne terene vratio se engleski Premiership, a 32. kolo otvorili su Crystal Palace i Liverpool. Susret je završio pobjedom Redsa od 2:1, nakon koje su Redsi skočili na drugo mjesto s dvije utakmice više od konkurencije.

Već u devetoj minuti Zaha je glavom mogao zabiti, no Karius je upisao prvu obranu. Ipak, samo četiri minute kasnije Karius je skrivio najstrožu kaznu, koju Luka Milivojević uspješno realizira i zabija za 1:0. Salah je do prve prilike došao u 28. minuti, no pucao je pored gola, da bi Hennessey obranio pokušaj Firmina iz 30. minute. U idućoj minuti Maneov gol poništen je zbog zaleđa i na odmor se otišlo s prednošću domaćina.

Već u četvrtoj minuti nastavka Milner je prizemno centrirao, a Mane ovaj put izbjegao zaleđe i izjednačio. Benteke je u razdoblju od dvije minute mogao postići dva gola. Prvo je u 58. minuti poluvolejom pucao preko gola, da bi isto ponovio i minutu kasnije, a van Aanholt je iz slobodnog udarca u 62. minuti pucao u sami kut, no Karius je izbio loptu u korner.

Kloppova momčad do pobjede dolazi šest minuta prije kraja. Robertson je prizemno centrirao, a Salah iskoristio pomutnju domaće obrane i donio sva tri boda Liverpoolu. Dejan Lovren igrao je od 70. minute kada je zamijenio ozlijeđenog Lallanu.