Premiership: Lovren se ozlijedio na treningu, Salah postigao četiri gola

Redsi su, bez Lovrena u sastavu, upisali uvjerljivu pobjedu.

Nogometaši Liverpoola pobjedom od 5:0 protiv Watforda barem privremeno su, nakon nepotpunog 31. kola engleskog Premiershipa, zasjeli na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Već u četvrtoj minuti iz prve prilike Mohamed Salah doveo je Redse do prednosti. Jordan Henderson tri minute kasnije pucao je ravno u Orestisa Karnezisa, baš kao i Roberto Firmino u 39. minuti. Ipak, četiri minute kasnije Andrew Robertson je prizemno centrirao, a Salah drugim pogotkom povisio na 2:0.

U nastavku eventualne dvojbe oko rješenja pitanja pobjednika otklonio je Firmino, koji petom u 50. minuti nakon centaršuta Salaha zabija za 3:0. Imao je Pereyra priliku smanjiti, no iz slobodnog udarca pogodio je gredu, da bi Salah do svog hat-tricka došao 12 minuta prije kraja. Egipćanin je postavio konačnih 5:0 četiri minute prije kraja nakon odbijene lopte te time samo potvrdio pobjedu.

Dejan Lovren nije se našao ni na klupi Kloppove momčadi zbog ozljede, koju je zadobio u treningu prije susreta. Prema prvim procjenama riječ je o ozljedi gležnja, zbog koje će propustit turneju Dalićeve momčadi po SAD-u.