Premiership: Lovrenov Liverpool siguran protiv Newcastlea

Redsi su, s utakmicom više, došli na drugo mjesto.

Liverpool je zaključio današnji dan u engleskom prvenstvu sigurnom, 2:0 pobjedom protiv Newcastle Uniteda na svom Anfieldu pred 53 287 gledatelja.

U 16. minuti prvu veliku priliku imao je Mohamed Salah, no Dubravka je obranio njegov pokušaj, koji je išao uz samu stativu. Ipak, u 40. minuti Egipćanin je izašao sam pred slovačkog vratara i poentirao za prednost Redsa. Mogao je Diame izjednačiti u sudačkoj nadoknadi, no Karius je izbio njegovu loptu u korner i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Kloppove momčadi.

U nastavku do rješenja pitanja pobjednika dolazi u 55. minuti. Sadio Mane primio je Firminovu loptu i s desetak metara postavio konačnih 2:0. Do kraja susreta Redsi su mirno priveli utakmicu kraju i skočili na drugo mjesto, uz utakmicu više od Manchester Uniteda.