Premiership: Manchester City deklasirao Tottenham i gurnuo ga na sedmo mjesto

Građani nezaustavljivo koračaju prema naslovu.

Manchester City u utakmici 18. kola engleskog Premiershipa sa 4:1 deklasirao je Tottenham i prvom pratitelju, Manchester Unitedu, pobjegao na velikih 14 bodova prednosti.

Već u 14. minuti korner je izveo Leroy Sane, a Ilkay Gundogan glavom zabio za prednost Građana. Aguero je deset minuta kasnije mogao povisiti, no Lloris je upisao prvu večerašnju obranu, a novu obranu Francuz je imao nakon pokušaja Sanea iz 67. minute.

U posljednjih 20 minuta susreta Guardiolina momčad riješila je pitanje pobjednika. Prvo je u 70. minuti De Bruyne soloprodor završio pogotkom za 2:0, a samo pet minuta kasnije Gabriel Jesus je mogao povisiti na 3:0, no kazneni udarac, kojeg je skrivio Jan Vertonghen, zapucao je u stativu.

Ipak, u 80. minuti Sterling je zabio za 3:0 nakon Saneove asistencije, a isti igrač u posljednjoj minuti regularnog dijela iskoristio je pogrešku obrane Pijetlova i povisio na 4:0. Konačnih 4:1 i smanjenje prednosti Građana donio je Danac Christian Eriksen golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.