Premiership: Manchester City ponovno razbio Arsenal

Topnici su upisali negativan rekord.

U zaostaloj utakmici 28. kola engleskog Premiershipa Manchester City s uvjerljivih 3:0 pobijedio je Arsenal i pobjegao drugoplasiranom Manchester Unitedu na ogromnih 16 bodova prednosti.

U devetoj minuti Aguero je pucao zamalo pored gola, no šest minuta kasnije Bernardo Silva iskoristio je dodavanje Sanea i odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora zabio za 1:0. Sane je u 28. minuti dodao loptu za Aguera, a Argentinac pronašao Davida Silvu, koji povisuje na 2:0, da bi konačno i sam Sane nakon polukontre zabio za 3:0 u 33. minuti. Bilo je to po prvi put u povijesti da su Topnici u prvom dijelu primili čak tri gola na Emiratesu.

U nastavku Aubameyang je imao veliku priliku za smanjenje rezultata, no u 53. minuti Ederson mu je obranio kazneni udarac. Mogao je Aguero povisiti na 4:0 12 minuta prije kraja, no pucao je ravno u Cecha te se rezultat nije mijenjao.