Premiership: Manchester City uvjerljiv, Čekićari srušili WBA nakon preokreta

Odigrane su još četiri utakmice engleske lige.

Odigrane su još četiri utakmice 22. kola engleskog Premiershipa, a favoriti nisu imali problema.

Crystal Palace je nakon preokreta srušio Southampton 2:1. U 17. minuti domaće je u vodstvo doveo Long, koji je nakon prizemnog centaršuta Pieda zabio za 1:0. No, u 69. minuti Benteke je glavom uposlio McArthura, koji je izjednačio, da bi Luka Milivojević deset minuta prije kraja fantastičnim udarcem s preko 20 metara donio pobjedu gostima.

Tottenham je s 2:0 pobijedio Swansea. Fernando Llorente nakon slobodnog udarca Eriksena glavom u 12. minuti doveo je Pijetlove u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Dele Alli nakon odbijene lopte minutu prije kraja.

West Ham je nakon preokreta srušio West Bromwich Albion, završilo je 2:1. Goste je u vodstvo doveo McClean u 30. minuti, dok je Carroll 29 minuta kasnije izjednačio. Pobjedu  Čekićarima donio je Carroll svojim drugim pogotkom nakon polukontre u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Manchester City ubrzo se oporavio od remija sa Crystal Palaceom i deklasirao Watford 3:0. Poveli su Građani već u prvoj minuti kad je Sane centrirao, a Raheem Sterling doveo momčad Josepa Guardiole u vodstvo. 12 minuta kasnije Kabasele je postigao autogol, a Aguero je u 63. minuti nakon odbijene lopte povisio na 3:0. Konačnih 3:1 postavio je Gray osam minuta prije kraja.

Premiership, 22. kolo:

Southampton 1:2 Crystal Palace (Long 17. / 69. McArthur, 80. Milivojević)

Swansea City 0:2 Tottenham Hotspur (12. Llorente, 89. Alli)

West Ham United 2:1 West Bromwich Albion (Carroll 59., 90+4. / 30. McClean)

Manchester City 3:1 Watford (Sterling 1., Kabasele 13. – 11m, Aguero 63. / 82. Gray)