Premiership: Manchester United deklasirao Stoke City

Crveni vragovi nisu imali problema.

U posljednjoj utakmici 23. kola engleskog Premiershipa Manchester United je na Old Traffordu, očekivano, s 3:0 deklasirao Stoke City i zadržao drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Već u devetoj minuti Mourinhova momčad je povela. Pogba je uposlio Valenciju, koji odličnim udarcem u same rašlje zabija za 1:0. Svega tri minute kasnije Shaqiri je mogao izjednačiti, no De Gea je bio siguran, baš kao i nakon udarca Choupo-Motinga. Kazna je stigla u 38. minuti kada Pogba upisuje novu asistenciju, a Anthony Martial također u kut povisuje vodstvo. Do odmora je De Gea obranio udarce Zoume i Shaqirija te se na predah otišlo s 2:0.

U nastavku smo vidjeli i prvu veću priliku Butlanda, nakon zaustavljanja Martiala iz 59. minute, no ništa nije mogao napraviti u 72. minuti. Tada Romelu Lukaku koristi Martialov centaršut i postavlja konačnih 3:0. Crveni vragovi time su upisali i drugu uzastopnu pobjedu i smanjili zaostatak nad Građanima na 12 bodova.