Premiership: Manchester United pobijedio na gostovanju kod WBA

Manchester United upisao je novu pobjedu.

U prvoj današnjoj utakmici 18. kola španjolske Primere Manchester United na gostovanju kod West Bromwich Albiona upisao je sigurnu, 2:1 pobjedu, kojom se vratio na 11 bodova zaostatka za vodećim Manchester Cityjem.

Prvu veću priliku na utakmici vidjeli smo u 25. minuti kada Jonny Evans nakon kornera glavom puca pored gola. Tada iz dvije uzastopne prilike Crveni vragovi postižu dva gola i rješavaju pitanje pobjednika. Prvo je u 27. minuti Romelu Lukaku nakon centaršuta Rashforda glavom zabio za 1:0, da bi samo osam minuta kasnije Jesse Lingard nakon još jednog centaršuta, ovaj put Mate, postavio konačnih 2:0. Do odmora je Matićev pokušaj otišao pored gola i na predah se otišlo s 2:0.

Najbliži golu u nastavku za Mourinhovu momčad bio je Rashford, koji je u 57. minuti pucao pored gola. Za domaćina je Rondon pokušao u 74. minuti, ali De Gea je bio siguran, no u Barry je uz samu stativu 11 minuta prije kraja uspio smanjiti na 2:1 i dati tračak nade domaćinu za bod. Ipak, golova više nije bilo i United je osvojio sva tri boda.