Premiership: Manchester United srušio Arsenal u velikom derbiju

Crveni vragovi upisali su zasluženu pobjedu.

Veliki derbi 14. kola engleskog Premiershipa na Emiratesu su pred 59 547 gledatelja odigrali Arsenal i Manchester United. Crveni vragovi su pobjedom od 3:1 zadržali drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvih 11 minuta. Prvo je Valencia s Pogbom napravio dvostruko proigravanje i kroz noge Cecha zabio za 1:0, da bi u 11. minuti Lingard iskoristio proigravanje Martiala i povisio na 2:0. Lacazette je na drugoj strani u 20. minuti imao priliku smanjiti, no De Gea je upisao prvu obranu. Francuz je 12 minuta kasnije pogodio i gredu te se na odmor otišlo s 2:0.

U nastavku Topnici do smanjenja rezultata dolaze u 49. minuti. Tada je Ramsey povratnom loptom pronašao Lacazetta, koji smanjuje na 2:1, no Lingard u 64. minuti nakon brze polukontre koristi centaršut Pogbe i postavlja konačnih 3:1. Do kraja susreta Paul Pogba zaradio je izravni crveni karton.