Premiership: Merseyside derbi bez pobjednika, katastrofalna greška Lovrena, remi Arsenala

Nije bilo pobjednika u gradskom derbiju.

U prve dvije današnje utakmice 16. kola engleskog Premiershipa vidjeli smo dva neriješena rezultata.

U prvom susretu Arsenal je na gostovanju kod Southamptona upisao samo remi, završilo je 1:1. Poveli su domaćini već u trećoj minuti. Dušan Tadić odlično je ispod oka pronašao Austina, koji je izbjegao zaleđe i zabio za prednost Southamptona. Ipak, bod je Topnicima donio Olivier Giroud glavom nakon centaršuta Alexisa Sancheza četiri minute prije kraja.

U gradskom derbiju Liverpool i Everton na Anfieldu su odigrali 1:1. Poveli su Redsi tri minute prije kraja prvog dijela. Mohamed Salah fantastično je okrenuo dvojicu igrača i s ruba kaznenog prostora pogodio za vodstvo. No, 14. minuta prije kraja Dejan Lovren radi katastrofalnu pogrešku i ruši Calvert-Lewina te sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač po sredini gola bio je Wayne Rooney i donio bod gostima.