Premiership: Newcastle nakon preokreta pobijedio Arsenal

Topnici su upisali šokantan poraz.

Newcastle je u 34. kolu engleskog Premiershipa na St. James Parku ugostio Arsenal i nakon preokreta pobijedio 2:1, čime je Topnicima dodatno zakomplicirao mogući plasman u Europsku ligu nagodinu.

Prvu priliku na utakmici imao je Lacazette, no s ruba kaznenog prostora pucao je zamalo pored gola. Ipak, u 14. minuti Aubameyang je pronašao Francuza, koji odličnim udarcem ispod same grede dovodi Wengereovu momčad u vodstvo. Iwobi je u 21. minuti mogao povisiti na 2:0, no Dubravka je upisao prvu obranu, baš kao i na udarac Gabonca iz 25. minute.

Iz prve prave prilike Svrake su izjednačile. Igrala se 29. minuta kada je Perez iskoristio prizemni centaršut Yedlina i izjednačio. Mogao je Arsenal vratiti vodstvo, no u 39. minuti Chambers je s desetak metara pucao pored gola i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

U nastavku do preokreta i pobjede domaćin dolazi u 68. minuti. Ponovno je Ayoze Perez bio glavni pokretač akcije, pronašao je Ritchieja, koji je u suprotni kut zabio za 2:1. Mogli su domaćini potpuno deklasirati Arsenal, no prvo je u 75. minuti Kenedy pogodio gredu, da bi samo tri minute kasnije Perez pucao zamalo pored gola.