NAJNOVIJE VIJESTI

Premiership: Newcastle šokirao United, Liverpool srušio Southampton

Veliko iznenađenje priredile su Svrake.

U Premiershipu smo danas svjedočili tri odlične utakmice i pregršt pogodaka.

Huddersfield je s visokih 4:1 deklasirao Bournemouth. Poveli su domaćini već u sedmoj minuti kada je Mounie povratnom loptom pronašao Pritcharda, koji zabija za 1:0. Samo šest minuta kasnije Fraser je centrirao, a Stanislas izjednačio, no Mounie je nakon slobodnog udarca Mooya vratio prednost domaćinu. Isti igrač povisio je na 3:1 u 66. minuti nakon još jednog upošljavanja Mooya, da bi van La Parra postavio konačni rezultat iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade.

Manchester United je šokantno poražen od Newcastlea. Svrake su pobijedile s minimalnih 1:0, a gol vrijedan tri boda postigao je Ritchie na asistenciju Gaylea u 65. minuti susreta.

U posljednjoj utakmici dana Liverpool je u gostima s 2:0 bio bolji od Southamptona. Već u šestoj minuti Salah je pronašao potpuno slobodnog Firmina, koji zabija za 1:0, da bi Brazilac vratio uslugu Egipćaninu, koji u 42. minuti potvrđuje pobjedu Redsa. Dejan Lovren u igru je ušao u 89. minuti.

Premiership, 27. kolo:

Huddersfield 4:1 Bournemouth (Pritchard 7., Mounie 27., 66., van La Parra 90+5. – 11m / 13. Stanislas)

Newcastle United 1:0 Manchester United (Ritchie 65.)

Southampton 0:2 Liverpool (6. Firmino, 42. Salah)