Premiership: Ni gol Lovrena nije bio dovoljan, Tottenham u ludoj završnici prestigao Redse

Odigrano je posljednje kolo engleskog prvenstva.

Posljednje, 38. kolo engleskog Premiershipa je iza nas i saznali smo konačni poredak na Otoku.

Čak tri kluba danas su ostvarila minimalne, 1:0 pobjede. Manchester City pogotkom Gabriela Jesusa iz 90+4. minute pobijedio je Southampton u gostima, gol Marcusa Rashforda bio je dovoljan za pobjedu Manchester Uniteda nad Watfordom, a Arsene Wenger oprostio se od Arsenala pobjedom nad Huddersfieldom, koju je osigurao Pierre-Emerick Aubameyang nakon Ramseyjeve asistencije.

Identične gostujuće 2:1 pobjede ostvarili su Bournemouth i Stoke City. Bournemouth je nakon preokreta slavio nad Burnleyjem. Iako ih je Wood doveo u prednost, gosti su golovima Kinga i Wilsona zabili za pobjedu. Stoke City gubio je 2:1 od Swanseaja, koje je u vodstvo doveo King, no Ndiaye i Peter Crouch donijeli su posljednju pobjedu u prvoligaškom društvu za Stoke City.

Crystal Palace je golovima Zahe i van Aanholta dobio WBA 2:0, veliku senzaciju priredio je Newcastle, koji je s dva gola Pereza i jednim Gaylea srušio Chelsea s 3:0, dok je Liverpool pogotcima Salaha, Lovrena, Solankea i Robertsona deklasirao Brighton.

Međutim, ni ta pobjeda Redsima nije bila dovoljna za treće mjesto. Naime, Tottenham je s 5:4 pobijedio Leicester i izborio treću poziciju. Vardy je doveo Lisice u vodstvo, Kane je izjednačio već u sedmoj minuti, da bi Mahrez i Iheanacho preokrenuli rezultat. U razmaku od svega 11 minuta Lamela s dva pogotka i autogol Fuchsa odveli su Pijetlove do prednosti od 4:3, no Jamie Vardy svojim drugim pogotkom ponovno izjednačuje rezultat. Ipak, Harry Kane u 76. minuti donosi pobjedu i skok na treće mjesto Tottenhama.

West Ham je s 3:1 pobijedio Everton, uz dva gola Lanzinija i jednim Arnautovića. Niasse je samo uspio zabiti počasni pogodak Karamela.

Premiership, 38. kolo:

Southampton 0:1 Manchester City (90+4. Jesus)

Manchester United 1:0 Watford (Rashford 34.)

Huddersfield 0:1 Arsenal (38. Aubameyang)

Burnley City 1:2 Bournemouth (Wood 35. / 74. King, 90+3. Wilson)

Swansea City 1:2 Stoke City (King 14. / 31. Ndiaye, 41. Crouch)

Crystal Palace 2:0 West Bromwich Albion (Zaha 70., van Aanholt 78.)

Newcastle 3:0 Chelsea (Gayle 23., Perez 59., 63.)

Liverpool 4:0 Brighton (Salah 26., Lovren 40., Solanke 53., Robertson 85.)

Tottenham Hotspur 5:4 Leicester City (Kane 7., 76., Lamela 49., 60., Fuchs 53. – ag / 4., 73. Vardy, 16. Mahrez, 47. Iheanacho)

West Ham United 3:1 Everton (Lanzini 39., 82., Arnautović 63. / 74. Niasse)