Premiership: Pobjeda Tottenhama, poraz Leicestera i Watforda

Odigrane su popodnevne utakmice.

Odigrane su popodnevne utakmice 32. kola engleskog Premiershipa, a od šest utakmica tri su završile neodlučeno, a u čak tri gosti su pobijedili s minimalnih 2:1.

Newcastle je s 2:1 bio bolji na gostovanju kod Leicestera. U 18. minuti Perez je prizemnom loptom pronašao Shelveyja, koji zabija za 1:0, a prednost Svraka povećava sam Perez fantastičnim lobom s 30 metara. Jamie Vardy je do kraja samo uspio smanjiti na konačnih 2:1.

I Tottenham je slavio na gostovanju kod Stoke Cityja s 2:1. Poveli su Pijetlovi golom Danca Eriksena, nakon Allijeve povratne lopte u 52. minuti, no samo pet minuta kasnije Diouf se našao sam pred golmanom i izjednačio. Ipak, u 63. minuti Eriksen je izveo slobodni udarac, a Harry Kane donio pobjedu gostima.

2:1 pobjedu nakon preokreta upisao je i Burnley na gostovanju kod Watforda. U 61. minuti domaćin je poveo nakon Pereyrinog gola, no Sam Vokes u 70. minuti izjednačuje, a Cork samo tri minute kasnije nakon slobodnog udarca glavom donosi pobjedu gostima.

Dvije utakmice završile su 1:1. Brighton je na svom terenu remizirao s Huddersfieldom, a gosti su zabili oba gola. Naime, prvo je Lossl u 29. minuti zabio autogol, da bi Mounie četiri minute kasnije izjednačio. WBA i Swansea također su odigrali 1:1, Rodriguez je doveo domaćina u prednost, a Abraham donio bod Labudovima.

Naposljetku, remi su odigrali i Bournemouth i Crystal Palace, završilo je 2:2, a svi golovi postignuti su u drugom dijelu. Gosti su preko Milivojevića i Zahe dva puta vodili, a Mousset i King dva puta izjednačili za Bournemouth.

Premiership, 32. kolo:

Leicester 1:2 Newcastle (Vardy 84. / 18. Shelvey, 75. Perez)

Stoke City 1:2 Tottenham (Diouf 57. / 52. Eriksen, 63. Kane)

Watford 1:2 Burnley City (Pereyra 61. / 70. Vokes, 73. Cork)

Brighton 1:1 Huddersfield (Lossl 29. – ag / 33. Mounie)

West Bromwich Albion 1:1 Swansea City (James 54. / 75. Abraham)

Bournemouth 2:2 Crystal Palace (Mousset 65., King 89. / 47. Milivojević, 75. Zaha)