Premiership: Porazi Chelsea i Uniteda, City deklasirao WBA

Favoriti nisu imali dobar dan.

U 27. kolu engleskog Premiershipa vidjeli smo puno zanimljivih rezultata.

Bournemouth je s 3:0 deklasirao Chelsea na Stamford Bridgeu, a sva tri gola su pala u nastavku. U 51. minuti Ibe je proigrao Wilsona, koji je izbjegao zaleđe i zabio za prednost gostiju. 13 minuta kasnije Wilson je upisao i asistenciju, a Stanislas je zabio kroz noge golmana za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Ake nakon kornera u 67. minuti.

Everton je s 2:1 pobijedio Leicester i učvrstio se na devetom mjestu. Igrač utakmice bio je Theo Walcott, koji je postigao oba pogotka za Karamele, dok je utješni gol gostiju zabio Jamie Vardy iz kaznenog udarca u 71. minuti.

Newcastle i Burnley remizirali su 1:1, baš kao i Southampton i Brighton, dok su Stoke City i Watford remizirali bez pogodaka.

Manchester City deklasirao je WBA 3:0, a strijelci su bili Fernandinho, De Bruyne i Aguero, dok je Tottenham pogotkom Christiana Eriksena iz prve minute te autogolom Phila Jonesa iz 28. minute s 2:0 srušio Manchester United.

Premiership, 27. kolo:

Chelsea 0:3 Bournemouth (51. Wilson, 64. Stanislas, 67. Ake)

Everton 2:1 Leicester City (Walcott 25., 39. / 71. – 11m Vardy)

Newcastle United 1:1 Burnley (Lascelles 65. / 85. Vokes)

Southampton 1:1 Brighton (Stephens 64. / 14. – 11m Murray)

Stoke City 0:0 Watford

Manchester City 3:0 West Bromwich Albion (Fernandinho 19., De Bruyne 68., Aguero 89.)

Tottenham Hotspur 2:0 Manchester United (Eriksen 1., Jones 28. – ag)