Premiership: Prvijenac Alexisa, velike pobjede Brightona i Southamptona

Završene su popodnevne utakmice.

Odigrano je još pet utakmica 26. kola engleskog Premiershipa u kojima smo vidjeli poprilično zanimljive rezultate.

Manchester United s 2:0 pobijedio je Huddersfield. Romelu Lukaku u 55. minuti nakon centaršuta Mate zabio je za 1:0, da bi Alexis Sanchez u 68. minuti prvo iz kaznenog udarca pucao u Lossla, no lopta se odbila Čileancu, koji postavlja konačnih 2:0.

Leicester je samo remizirao sa Swanseajem, završilo je 1:1. U 17. minuti Iheanacho je odličnom loptom pronašao Vardyja, koji zabija za 1:0, no u 53. minuti nakon kornera Ki Sung-Yonga Fernandez je glavom donio bod Labudovima. Bournemouth je nakon preokreta s 2:1 pobijedio Stoke City- Shaqiri je doveo goste u vodstvo, no King je iskoristio pogrešku gostujuće obrane i 20 minuta prije kraja izjednačio, da bi u 8+79. minuti Mousset preokrenuo i donio pobjedu domaćinu.

Brighton je s 3:1 pobijedio West Ham i skočio na 13. mjesto. Već u osmoj minuti Gross je pronašao Murraya, koji je izbjegao zamku za zaleđe i zabio za 1:0, no Čekićarima je izjednačenje donio Chicharito u 30. minuti nakon kornera Marija. Ipak, pobjedu domaćinu nakon još jednog kornera donosi Izquierdo u 59. minuti, a potvrđuje ju Gross 15 minuta prije kraja.

Southampton je nakon ogromnog preokreta s 3:1 pobijedio West Bromwich Albion. Već u četvrtoj minuti Brunt je izveo korner, a Hegazy glavom zabio za prednost domaćina. No, u 40. minuti Boufal je dodao za Leminu, koji je izjednačio, da bi svega tri minute kasnije Ward-Prowse izveo korner, a Stephens preokrenuo rezultat. Za 3:1 zabija Ward-Prowse u 55. minuti, da bi Rondon samo smanjio na konačnih 3:2 u 73. minuti.

Premiership, 26. kolo:

Manchester United 2:0 Huddersfield (Lukaku 55., Alexis 68.)

Leicester City 1:1 Swansea City (Vardy 17. / 53. Fernandez)

Bournemouth 2:1 Stoke City (King 70., Mousset 79. / 5. Shaqiri)

Brighton 3:1 West Ham (Murray 8, Izquierdo 59., Gross 75. / 30. Chicharito)

West Bromwich Albion 2:3 Southampton (Hegazy 4., Rondon 73. / 40. Lemina, 43. Stephens, 55. Ward-Prowse)