Premiership: Remiji Liverpoola i Tottenhama te Crystal Palacea i Newcastlea

Dan remija u engleskom prvenstvu.

Odigrane su obje današnje utakmice 26. kola engleskog Premiershipa u kojima smo vidjeli dva remija.

Crystal Palace i Newcastle upisali su drugi uzastopni remi. U međusobnom susretu remizirali su 1:1. Goste je u vodstvo doveo Diame, koji je u 22. minuti iskoristio Perezov centaršut iz kornera i doveo Svrake u vodstvo. Međutim, Luka Milivojević je iz kaznenog udarca u 55. minuti donio bod domaćinu.

U drugom susretu, derbiju kola, Liverpool je na kultnom Anfieldu remizirao s Tottenhamom 2:2 nakon infarktne završnice. Već u trećoj minuti nakon katastrofalne pogreške gostujuće obrane Mohamed Salah dovodi Redse u vodstvo. Međutim, točno deset minuta prije kraja Vincent Wanyama je eurogolom s 20 metara u same rašlje izjednačio. Imao je Harry Kane sjajnu priliku u 87. minuti iz kaznenog udarca, no pucao je ravno u Kariusa, što je kaznio Salah i svojim drugim golom na utakmici zabio za prednost Kloppove momčadi. Međutim, u petoj minuti sudačke nadoknade Van Dijk radi novi prekršaj za kazneni udarac, a Harry Kane ovaj put je siguran i dovodi Pijetlovima bod.

Premiership, 26. kolo:

Crystal Palace 1:1 Newcastle (Milivojević 55. – 11m / 22. Diame)

Liverpool 2:2 Tottenham Hotspur (Salah 3., 90+1. / 80. Wanyama, 90+5. – 11m Kane)