Premiership: Rutinirana pobjeda Manchester Cityja

Građani nisu imali problema protiv Newcastlea.

U pretposljednjoj utakmici 20. kola engleskog Premiershipa Manchester City je gostovao kod Newcastlea i pred 52 311 gledatelja upisao minimalnu 1:0 pobjedu te pobjegao drugoplasiranom Manchester Unitedu na ogromnih 15 bodova prednosti.

Već u prvoj minuti pretenciozno je svoj udarac s preko 30 metara probao Shelvey, no pucao je ravno u Edersona. Od tada je na terenu bila samo jedna momčad. U četvrtoj minuti Otamendi je pucao pored gola, tri minute kasnije Aguero je pogodio stativu, a De Bruyne je u 11. minuti pogodio vanjski dio mreže. Zbog ozljede igru je tada napustio Kompany, a Elliot je obranio pokušaje Aguera i Jesusa. Ipak, u 31. minuti De Bruyne je centrirao, a Raheem Sterling zabio za vodstvo Građana. Do odmora jednu priliku imali su i domaćini, no Aarons je pucao pored gola.

I u nastavku su se redale prilike momčadi Josepa Guardiole. Sterling i De Bruyne pucali su pored gola, Belgijac je pogodio i stativu, a Aguerov pogodak zbog zaleđa je bio poništen pa se do kraja rezultat nije mijenjao.