Premiership: Slaven Bilić i West Ham neporaženi na gostovanju

U sklopu 33. kola Premiershipa Slaven Bilić i njegov West Ham gostovali su kod posljednjeplasiranog Sunderlanda. Nakon pobjede u prošlom kolu na domaćem terenu protiv Swansea, West Ham je tražio pobjedu protiv momčadi koja je već jednom nogom u Championshipu. To im je zamalo i pošlo za rukom da pred kraj utakmice golman West Hama nije poklonio bod domaćinima izletom u prazno.

Slaven Bilić i njegovi igrači nisu uspjeli vezati dvije pobjede zaredom. Dvaput su vodili protiv davljenika iz Sunderlanda, ali vratar West Hama Zack Randolph je lošim potezima vraćao goste u egal. Već u 5. minuti gosti iz Londona dolaze do vodstva. S lijeve strane, u šestnaestercu domaćina, Andy Carroll šalje upotrebljivu loptu koju prihvaća Andre Ayew i lagano zabija za rano vodstvo West Hama. West Ham je bio bolja momčad, ali Sunderland uspijeva izjednačiti sretnim pogotkom iz kornera. Oštru loptu ubacio je Wahbi Khazri i zabio gol nakon loše reakcije golmana West Hama. Randolph je tražio od suca prekršaj u napadu igrača Sunderlanda, ali sudac je pokazao na centar.

Na samom početku druge dionice, točnije u 47. minuti, West Ham ponovo vodi. Loptu je iz kornera s desne strane ubacio Robert Snodgrass, a najviši je u skoku bio James Collins te pogodio za 2:1. Nakon primljenog pogotka Sunderland je krenuo u ofenzivu. Jermain Defoe je bio blizu pogotka u 50. minuti, ali obrana West Hama je blokirala opasan udarac. U 72. minuti domaćini su imali novu priliku za izjednačenje, ali Didier Ndong nije bio precizan u obećavajućoj situaciji. Kad već sami igrači Sunderlanda ne mogu zabiti gol, na scenu stupa golman West Hama Randolph. Igrala se 90. minuta kada jednu dugu loptu ubačenu u šestnaesterac gostiju Randolph jako loše izbija i ostavlja nebranjen gol iza sebe. Do lopte dolazi Fabio Borini i zabija lagan pogodak, odnosno poklon od Randolpha za konačnih 2:2. U 5. minuti sudačke nadoknade gosti ostaju bez igrača zbog drugog žutog kartona Sama Byrama. U zadnjim trenucima utakmice domaćini zamalo dolaze do potpunog preokreta. Victor Anichebe je pucao izvan šestnaesterca, a lopta je prohujala pored stative. Puno sretniji ovakvim rezultatom mogu biti domaćini.